Online Bilet

Biletall.com Dubai merkezli Abraaj Group'a satılıyor

Dubai merkezli Abraaj Group biletall.com'u satın alıyor. Toplam 10 milyar dolarlık fon yöneten şirketin dünya genelinde 190 şirkette yatırımı bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye 10'uncu yatırımını Netlog Lojistik ile yapan grup, bu kez biletall.com markasıyla faaliyet gösteren Biletal İç ve Dış Ticaret A.Ş'yi satın alıyor. Satın alma işlemi Rekabet Kurulu onayından sonra gerçekleşecek.

Abraaj'ın satın alacağı şirket, öncelikle ulaşım hizmetleri biletleri tedariki olmak üzere, Türkiye'nin en gelişmiş bilet satış ve dağıtım organizasyonlarından biri. İnternet sitesi üzerinden Türkiye coğrafyasının yüzde 80' lik kısmında faaliyet gösteren otobüs firmalarının biletleri alınabiliyor.

2006 yılında kurulan Kayseri merkezli şirketin ürün sepetinde Türkiye geneli 160'ın üzerinde otobüs firmasının biletleri, 500'ün üzerinde yurt içi ve yurt dışı havayolu firmasının biletleri, BUDO ve İDO ile ulaşım biletleri bulunuyor. Şirket 2015 yılında 120 milyon TL ciroya ulaşmış ve Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketleri arasında 27'inci olmuştu.

TÜRKİYE'DE 1 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM YAPTI

Dubai merkezli Abraaj ise, Türkiye’de özellikle perakende, sağlık ve finansal teknoloji sektörleri ile ilgileniyor. Şirketin Türkiye'deki ilk yatırımları Acıbadem Hastaneleri ve tekne yönetim şirketi Numarine olm...devamını oku

Yeni yorum ekle

Borajet, Sunexpress, Atlasjet, Anadolujet, Thy

Ulusoy, Metro, Esadaş, Seç Turizm, Lider Adana