Online Bilet

Ukrayna'nın Çernigiv Bölgesi keşfedilmeyi bekliyor

Ukrayna'nın kuzeyinde, Rusya ile Belarus sınırlarının kesişme noktasındaki Çernigiv Bölgesi keşfedilmeyi bekliyor.

Başkenti Kiev'in 140 kilometre kuzeyindeki Çernigiv Şehri, Ukrayna tarihide; siyasi, iktisadi, içtimai, medeni hayatının başlıca merkezlerinden birisi oldu.

Ukrayna Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanlığı, Kiev Basın Kulübü, yerel yönetimin ortak projesi çerçevesinde, Çernigiv Bölgesi'nin, doğal, tarihi ve kültürel varlıkları hakkında basın mensuplarına bilgi verildi.

12. asırda Moğol Hanı Mengü liderliğindeki Altın Ordu Devleti sınırları içerisinde kalan Çernigiv'de o dönemin izlerini de sürmek mümkün. Doğu Ukrayna'ya başkentlik yapan, Baturin aslına uygun olarak inşa edilen kalesi, sarayları, ahşap kiliseleri ile o dönemin siyasi, idari ve dini mirasını görmek mümkün.

Başkent Kiev'e yakınlığı nedeniyle Çernigiv, ulaşım avantajına sahip. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk akabinde; tarihi kiliseler, saraylar kaleler ve el değmemiş bir doğa uçsuz bucaksız bol sulu ve verimli toprakları görmek mümkün.

Müzeler bölgesi Çernigiv'de sadece 37 müze her yıl yaklaşık bir milyon kişi tarafından ziyaret ediliyor. Bu bölge henüz Türk ziyaretçiler tarafından keşfedilmemiş. Özellikle ormanlar içerisinde saklı kalp şeklindeki Golubi Ozera (Golubi Gölü) doğada kamp yapmak isteyen doğal yaşam isteyen içinler alternatif bir tatil güzergahı.

UKRAYNA'NIN ESKİ BAŞKENTİ: BATURİN

Çernigiv Bölgesi'nin ülkenin diğer bölgelerinden ayıran bi...devamını oku

Yeni yorum ekle

Borajet, Sunexpress, Atlasjet, Anadolujet, Thy

Ulusoy, Metro, Esadaş, Seç Turizm, Lider Adana